Napište mi

Re: Pavel Vojíř

Lumír Hubínek | 12.05.2017

Dobrý den pane Vojíři.
O výtahu ze Zahradní ulice do ulice Krále Jiřího z Poděbrad slyším poprvé. Spíše si myslím, že jde o jakousi novinářskou „kachnu“. Pokud ovšem nešlo o domovní výtah v některém z domů. U jednoho z domu je to možné, protože byl u něj vytvořen krytý most z posledního patra do ulice Krále Jiřího. To ovšem není výtah veřejný, pokud tam vůbec v tom domě je. A pokud se jedná o veřejný výtah pak v souladu s vaším názorem si také nedovedu představit takový výtah i když samozřejmě technicky jde řešit cokoli. Ale s ohledem na ekonomiku si myslím, že je to nereálné a také se o ničem takovém nemluví.

Lumír Hubínek
Karlovy Vary

pochvala a dotaz

Pavel Vojíř - Praha | 12.05.2017

Dobrý den pane Hubínku

Jako pro fandu kolejové, a to zejména městské kolejové dopravy, jsou pro mne Vaše stránky o karlovarských lanovkách doslova balzámem pro duši.
Nejsem sice "Varák", ale v okolí Varů jsem v minulosti míval několik příbuzných, které jsem kdysi jako kluk s rodiči často navštěvoval. A Karlovy Vary byly celkem logicky vždy součástí těchto návštěv. Procházka po kolonádě, oplatky a samozřejmě též jízdy lanovkami, které pro nás kluky byly vždy velkou atrakcí. Proto mám k Varům celkem vřelý vztah. Mimo jiné i proto, že mé rodné město Praha a Karlovy Vary jsou u nás jedinými dvěma městy provozujícími pozemní lanovky. A v dobách dvacetileté přestávky v provozu petřínské lanovky byly Vary dokonce jediným městem, kde se dalo svézt pozemní lanovkou. Vlastně hned dvěma lanovkami. A dodnes mne mrzí, že tehdy nebyla dostavěna zubačka na Tři kříže, která by v dnešní době byla nepochybně velkou atrakcí města.
Jako pamětník si dokonce ještě pamatuji v provozu lanovku ze Slovenské k Imperialu. I když jen mlhavě, protože v době zastavení jejího provozu mi byly čtyři roky. Taktéž samozřejmě pamatuji původní výtah na Zámeckou.
Jen mi vrtá hlavou jedna otázka. Kdysi kdesi v médiích jsem se dočetl, že karlovarské vedení uvažuje o "obnově výtahu ze Zahradní ulice do ulice Krále Jiřího z Poděbrad". Nemám ani ponětí, že by tam někdy něco takového existovalo a vzhledem k tamnímu profilu si tam ani nedovedu představit něco jako výtah. Víte prosím něco o tomto výtahu? Nebo to byl jen nějaký tiskařský šotek?
V každém případě ještě jednou chválím a děkuji za Vaše stránky.

Moc hezké stránky

Miloslav Hofman | 18.12.2015

Vážený pane, moc bych Vám chtěl poděkovat za nádherný počin s těmito stránkami, kde jsem dozvěděl mnoho nového a zajímavého.

Přidat nový příspěvek